Kuidas oma objektile kallurit õigesti valida?

28.02.2019

Igal tellimisel tuleb kindlasti ära märkida veetav materjal, sest kaugeltki iga kallur pole mõeldud kõigi veoste veoks. Tuleb märkida, et meie ettevõtte käsutuses on üle 150 üksteisest tüübi, laadimisviisi, kandevõime, veokasti mahutavuse, läbivuse, mootori võimsuse ja muude parameetrite poolest erinevat kallurit.

 Rattavalem  Kandevõime  Veokasti maht  Mahalaadimise tüüp
 4x2  kuni 10 t  kuni 8 m3  tagant, küljelt
 6x2, 6x4, 6x6  kuni 15 t  kuni 13 m3  tagant, küljelt
 8x2, 8x4  kuni 20 t  kuni 20 m3  tagant, küljelt
 Kallur-poolhaagis  kuni 30 t  kuni 48 m3  tagant 
 Karjäärikallur  kuni 32 t  kuni 48 m3 tagant

Õige kalluri valimisel tuleb arvestada 5 teguriga:

 • kui suures mahus koormat on vaja kokku vedada
 • vahemaa pealelaadimiskohast mahalaadimiskohani (õlg)
 • kuidas toimub pealelaadimine, selle kiirus
 • millise veosega on täpselt tegu
 • teeolud objektilIga konkreetse ülesande jaoks on vaja kaaluda, milline kallur sobib teile nii rahaliselt kui jõudluselt kõige paremini. Kõige sagedamini kasutatakse tunniarvestust, kuid suurte vahemaade korral  arvestatakse veose kohaletoimetamise maksumust ja 1 reisile kuluvaid kilomeetreid. Sel juhul aitab meie logistik  reisi maksumuse õigesti arvutada. Samuti tuleb kalluri rentimisel hoolitseda juurdepääsuteede ja objekti enda maa-ala eest, et kallur pehmesse või vihmaga minema uhutud pinnasesse kinni ei jääks. Väikese objekti, näiteks eramaja ehitus vajab väikese kandevõime ja veokasti mahuga kallurit. Selliseid parameetreid rahudab kallur rattavalemiga 4х2, mille veokasti maht on 5 m3 ja kandevõime 10 t. Lisaks on väikese pinna ehitamisel väga oluline, et kalluril oleks mitu mahalaadimisvarianti ja hea manööverdusvõime.

 

Suurte pinnasekoormate veoks karjääridest või erinevate üksteisest kuni 50 km kaugusel asuvate objektide vahel omab suurt tähtsust kalluri läbivus ja maksimaalne kaal, mille ta suudab ühe korraga peale võtta. Selliste ülesannete täitmiseks kõige levinumateks mudeliteks  on 10-20 tonnised kallurid rattavalemiga 6х2, 6х4, 8х2 ja 8х4. Selliseid on meie käsutuses üle 100 ühiku.Kui aga vedada on vaja suurtes kogustes puistematerjale, on kasulikum võtta rendile suure mahutavusega veokastiga kallurid. Suured poolhaagistega kallurid kandevõimega kuni 30 tonni näitavad oma tasuvust piirkondadevahelistel suurte läbisõitudega reisidel. Neid kallureid on saadaval 2 tüüpi veokastiga – mahutavusega kuni 30 m3 (killustiku, asfaldi, pinnase vedu) ja veokastiga mahutavusega kuni 50 m3 kergemate koormate veoks (väetised, loomasööt ja muud põllumajandustooted). Poolhaagise või mõne muu kalluri kasutamisel siseterritooriumil üldkasutatavale teele väljumata, lubame ülekoormust, kuna ülalloetletud koormusnäitajatel on maanteeameti piirang selleks, et mitte lõhkuda teekatet. Tootja lubatud reaalsed kandevõime numbrid on tehnilises passis kirjas olevatest kordades kõrgemad. Sedamööda, kuidas teede kvaliteet halveneb, läheb puisteveoste vedu üle liigendkalluritele. Just võimalus töötada väljaehitamata juurdepääsuteedega objektidel ongi nende masinate peamine trump. Erinevalt liikurkalluritest juhitakse  liigendveokeid selle poolraamide vastastikuse liigutamisega keskšarniiri suhtes. See tähendab, et neil puudub roolitelg kui selline koos selle nõrkade lülidega roolivarda otste näol ja võrdse nurkkiirusega šarniiridega, tänu millele edastatakse pöördemoment ratastele. 

Tänu erilisele juhtimissüsteemile läheb liigendmasina tagaratas mööda esiratta jälge, mis parandab tehnika läbivust ja vähendab veeretakistust. Nõrkade kohtade puudumine konstruktsioonis tõstab masina töökindlust. See eelis liikurkallurite ees võimaldab autodel visalt taluda töötamist mis tahes tingimustes. Miks on kallurit kõige parem rentida meilt?

Meie ettevõtte spetsialiseerub kallurite, ekskavaatorite, kraanade ja muu raske ehitustehnika rendile.

Just nimelt meie ettevõtte eelisteks on: 

 • Suur hulk tehnikaühikuid. Objektile saab panna kallurite grupi.
 • Tellimuse operatiivne töötlemine (20-30 min), alati lähim vaba tehnika.
 • Paindlik hinnapoliitika (hinnaarvutus sõltuvalt tööde mahust).
 • Võimalik töötada puhkepäevadel ja pühade ajal.
 • Probleemide korral leiame asenduskalluri.
 • Võime pakkuda tehnikat kallurite laadimiseks (frontaallaadur, laadurekskavaator).

Pakume igale oma kliendile individuaalset lähenemist, mis seisneb meie logistiku üksikasjalikus konsultatsioonis, aga ka paindlikus hinnapoliitikas, mida püüame kasutada kõigi oma püsiklientide puhul.

Arve number