Hitachi uudistooted Bauma'l – ülevaade

19.01.2017

Harunäitusel bauma 2016 esitab ettevõte Hitachi Construction Machinery (Europe) NV (HCME) üle 40 masina, mille hulka kuulub esmakordselt demonstreeritav tehnika.

Tootja stendi kesksetest elementideks said uusima seeria Zaxis-6 ekskavaatorid . Keskklassi roomikekskavaatorite ZX250LC-6, ZX300LC-6 ja ZX350LC-6 kõrval Münchenis võib näha ZX490LCH-6 ning samuti mõnesid teisi mudeleid, mida demonstreeritakse esmakordselt.

Hitachi uute ekskavaatorite eripäraks on põhisõlmede ja agregaatide lisakaitse. Niiviisi suurendatud kaitsekilbid ennetavad roomiklintide salkade kahjustamise ning tugirullide muudetud kuju ei lase koguneda mustusel, mis omakorda välistab tihendikarpide saastumise ja nende järgneva rivist välja langemise. Tööseadmete vastupidavuse suurendamiseks noole kronsteinid ja põhjad varustati HN puksidega ning nooled - tugevdatud polümeeriliste tugiplaatidega.

Uutes mudelites on realiseeritud Hitachi enda tehnoloogiad, mis on loodud spetsiaalselt keskmise suurusega ekskavaatorite liini Zaxis-6 jaoks. Tänu hüdrosüsteemile Trias II võib kütuse kokkuhoid moodustada kuni 19% ECO režiimis, tootlikkuse sama taseme korral. Veel üheks juhtiva tehnoloogia näiteks on heitgaaside puhastamise seade, mis vähendab toksilisust ja väljalaske müra. Kahjulikke purskeid vähendab samuti turbotäitepump turbiini muutuva geomeetriaga ja heitgaaside taasringluse süsteem jahutiga. Heitgaaside väljalaske tase vastab EU Stage IV standardile.

Pöörlemise režiimide ja kallutusega rippseadmed täiendavalt rõhutavad uute mudelite universaalsust. Suurema koguse hüdroõli nõutavate ning kahesektsioonilise noolega hüdrojaotis rippseadmete hõlpsamaks paigaldamiseks on mõeldud kaks täiendavat siibrit.

Lisaks standardmudelitele Saksamaal olid eksponeeritud eriotstarbelised masinad: ekskavaator ZX350LC-5 30-meetrise teleskoopvarrega sügavusel teostatavate tööde jaoks ja kompaktne ZX135US-5 lühendatud noole ja varrega, mis on mõeldud töödeks kitsendatud tingimustes, näiteks tunnelitööde jaoks.

Samuti esitatakse näitusel uute ZW-6 rataslaadurite seeria. Bauma külastajad saavad näha kompaktseid laadureid ZW65-6, ZW75-6 ja ZW95-6 ning samuti ka suurema klassi laadureid ZW220-6 ja ZW310-6. Need on töötatud välja ja toodetud Jaapanis, arvestades keskkonnakaitset ning operaatori mugavust ja ohutust. Heitgaaside toksilisuse standardile Stage IV vastav uus mootor ei nõua tahmafiltri kasutamist. Valikulise katalüütilise neutraliseerimise süsteem (SCR) on samuti ette nähtud heitgaaside toksilisuse eurostandardile Stage IV vastavuse tagamiseks. SCR süsteem näeb ette lämmastikoksiidide pursete vähenemise heitgaasidee voolu karbamiidilahuse sissepritsimise arvelt.

Seeria ZW-6 mudelites on rakendatud terve rida lahendusi ohutuse suurendamiseks. Tänu panoraamsele ülevaatele 360° piires avarast kabiinist ja tahavaate kaamerast on tagatud tööpiirkonna maksimaalne kontroll. Sellised rataslaaduri konstruktsiooni muutused nagu näiteks summuti ja õhuvõtturi ühtlustus võimaldasid parandada tahavaadet. Mürataset kabiinis õnnestus vähendada heliisolatsiooni parendamise arvelt. Sujuva käigu süsteem viib miinimumini masina kiikumise käepideme silindrite teisaldamise tõttu, mis tagab mugava käigu.

Arve number