Ettevõte Kawasaki CM liitus Hitachi'ga

13.04.2017

13.04.2016

1. oktoobril ametlikult lõppes Hitachi CM poolt KCM struktuuriüksuse (Kawasaki korporatsioon) aktsiate täispaketi omandamise tehing.

Kahe ettevõtte koostöö algas veel 2010. aastal, mil Hitachi Construction Machinery ja Kawasaki Construction Machinery moodustasid Tier 4 standardi laadurite tootmise ühisettevõtte. Tol ajal HCM sai KCM'i 34% aktsiate omanikuks, siinjuures oli lepitud kokku ka ülejäänud osa ostmine kolme aasta pärast. Tänu uuele omandamisele saab Hitachi veelgi tugevdada oma positsiooni ehitustehnika turul (tuletame meelde, et parimate topi "Kollane Tabel 2015" andmetel kuulub ettevõte suurimate tootjate kolmikusse).

Nagu teatasid KCM'i esindajad, jätkab ettevõte Tier 4 rataslaadurite tootmist Kawasaki-KCM kaubamärgi all Põhja-Ameerikas ning realiseerima neid nii Põhja-Ameerika kui ka Kanada turul. Eco normidele Tier 2 ja Tier 3 vastavaid tehnika tarneid hakatakse jätkuvalt tegema Jaapanist Ladina-Ameerikasse. Samal ajal Euroopas, Jaapanis, Venemaal ja teistes maailma piirkondades KCM'i masinaid hakatakse müüma Hitachi kaubamärgi all.


Arve number