Teleskooplaadur: laia profiiliga «spetsialist»

15.12.2019

Teleskooplaadurid koguvad üsna enesekindlalt populaarsust, olles ehitusvaldkonnas üks nõutumaid masinaid. Sellele aitavad kaasa seda tüüpi tehnika universaalsus ja mitmeotstarbelisus.

Teleskooplaadur positsioneerub kui hübriidautokraana, frontaal- ja lao kahvellaadur. Palju ühist on tal ka manipulaatorkraanaga: «teleskoobis» kasutatakse sektsioonnoolega sarnaseid tootmispõhimõtteid. 

Teleskooplaaduri mitmeotstarbelisus teeb temast ehitusplatsil asendamatu abimehe, eriti kui jutt käib madalate objektide rajamisest. Frontaallaadur jääb talle alla oma kitsa spetsialiseerumise tõttu. Ka harilik kahveltõstuk ei paku «teleskoobile» konkurentsi, kuna viimane suudab mängleva kergusega ette ulatada alusele pakitud laadungeid, segukünasid ja konksu otsas ka kimpu pakitud tarbepuitu, kusjuures mitte ainult üles, vaid ka läbi ava hoone sisemusse, mis ei ole jõukohane isegi manipulaatorkraanale, mis muutub samuti aina populaarsemaks, kuid sellele vaatamata ei suuda mitmeotstarbelisuse vaatevinklist teleskooplaaduriga võistelda. 

Laia profiiliga «spetsialist» teleskooplaadur teeb ära paljude tõsteseadmete töö. Alusekahvli, laadimis-, laajamis- või hammaskopa, rootorniiduki, pühkimisharja, puuri, vintsi, ripptellingu ja lumesahaga  autokraanat te vaevalt kusagil näha saate. Teleskooplaaduri puhul on see kõik aga tavapärane ja kaugeltki mitte täielik arsenal rippseadmeid. Neid on rohkem kui 20 tüüpi: sahad ja kopad, puurimis- ja tõsteseadmed, kahvlid, selektorhaaratsid, tellingud, pikendused pikkade lastide jaoks jne.

Niisiis puhastavad saha, lahtise või kaetud ja punkriga harjaga teleskooplaadurid talvel teid ja tänavaid lumest. Kaubaveokite laadimisel asendavad alusekahvlid ja kopad vabalt tõstekraanasid ja võimaldavad ehitusplatsil muretult laadungeid teisaldada. Kahvelhaaratsid aluste tõstmiseks võivad olla varustatud konksvõru ja hüdraulilise külgteisaldussüsteemiga. 

Ehitajad kasutavad inertse materjali laadimiseks sageli frontaalkoppa, millele saab paigaldada puuripea ja lõiketera. Kitsastes tingimustes saab kasutada küljele laadimisega, terava kivi vedamiseks aga kulumiskindlast terasest koppa. Puidulaaste, turvast, väetisi, lund ja muid kergeid koormaid teisaldatakse suuremate ja kergemate vahetatava servaga koppadega. Raskemate tööde tarvis on olemas suurema laadimiskõrgusega, sõrestik- ja mitmeotstarbelisi kuus ühes koppasid. 

Viimasel ajal huvituvad ehitajad üha rohkem tööplatvormist, mida kasutada töötajate ja seadmete tõstmiseks. Sellise riputiga teleskooplaadur täidab teleskoop- ja autotõstuki ülesandeid. 

Kõiki neid seadmeid saab juht ise vahetada mõne sekundiga ilma, et peaks selleks kasutama täiendavaid tööriistu. See teeb teleskooplaaduritest kõige universaalsemad aastaringselt kasutatavad abilised ehitusplatsil. See, et need masinad muutuvad üha populaarsemaks, ei ole juhus.

Seda liiki tehnika populaarsuse suurenemisele hakkavad tulevikus kaasa aitama teleskooplaadurite uut tüüpi riputusseadmed ja nende laiem kasutusala, aga ka kasutusomaduste ja kõrgusnäitajate paranemine. 

Sõltuvalt eesseisvate tööde liigist võib laadur olla komplekteeritud kahvli, kopa, tellingu või konksuga lastide tõstmiseks. 

Kui rendite meilt teleskooptõstuki, saate kiiresti ja ohutult:

  • teha fassaadi- ja katusetöid;
  • ehitusplatsil laste teisaldada;
  • seadmeid paigaldada;
  • reklaamkuulutusi ja -stende paigaldada;
  • ehitusmaterjale kõrgele tõsta ja täpselt teisaldada;
  • aknaid pesta;
  • lund rookida;
  • teostada peale- ja mahalaadimistöid.

Arve number