JCB Ajalugu

08.04.2018

JCB ajalugu algas 23. oktoobril 1945, mil Joseph Cyril Bamford avas töökoja Uttoxeter linna garaažis, Staffordshire'i krahvkonnas. Just siin pärast sõda järelejäänud vanametallist oli valmistatud esimene kallurhaagis.

1953. aastal lasi hr Bamford välja ekskavaator-laaduri JCB Mk 1. Esimest korda oli üks auto varustatud nii hüdraulilise ajamiga saha hõlma kui ka kopaga.

1960-ndate alguses hoogustas ettevõte terve rea ekskavaator-laadurite uute mudelite ning samuti erinevate riistade tootmist. Toodangu edendamiseks maailmaturgudel avati 1962. aastal Hollandis JCB esimene välismaine filiaal. Aasta hiljem oli alustatud ekskavaator-laaduri klassikalise mudeli JCB 3C väljalaskmine.

1975. aastal ettevõtte juhi ametikoha võttis asutaja poeg Anthony Bamford. Nii algas JCB arenemise uus ajastu, mis oli tähelepanuväärne tootmisvõimsuste ja toodete nomenklatuuri laiendamise poolest. Kaks aastat hiljem oli esimest korda esitatud teleskooplaadur Loadall, mis sai hiljem üheks populaarseimaks tooteks ettevõtte ajaloos.

1979. aastal algas ettevõtte globaalse ekspansiooni periood: oli võetud vastu otsus tootmise alustamise kohta Indias. Tänapäeval on see suurim JCB turg (v.a Ühendkuningriik) - ettevõtte tehased asuvad New Delhi's, Pune's ja Jaipur'is. Antud hetkel JCB toodab kokku tehnikat 22 ettevõttes neljal kontinendil: 12 tehast on Ühendkuningriigis, viis - Indias. Muud ettevõtte platsid asuvad Brasiilias, Hiinas ja Ameerika Ühendriikides. Ametnikkond üle maailma on üle 12 tuhande inimese..

Aasta 2004 sai 500 000-nda JCB masina väljalaskeaastaks. Veel pool miljonit seadmete ühikut tulid konveierist maha järgmise üheksa aasta jooksul. Ettevõte tähistab aastapäeva legendaarset puna-kollast värvi 70 JCB 3CX ekskavaator-laaduri piiratud väljalaskega. Just selline oli esimene 3CX, mis tuli maha konveierist 1977. aastal ning sai hiljem populaarseimaks ekskavaator-laaduriks maailmas.


Arve number